Skip to main content

«Бійка на Лукьянівці» — приклад фашистського терору

Масове побиття 22 липня  в Києві показало, що боротьба з навколофутбольним нацизмом в Україні здійснюється лише коли потрібно справити враження на європейських гостей. В їх відсутність ультраправі можуть безкарно калічити людей при повному потуранні міліції. Про це заявляють представники "Антифашистського дії Україна".
 

22 липня ц.р. біля 18.00 група уболівальників ФК "Арсенал" була жорстоко атакована неонацистами-фанами ФК "Динамо" і "Оболонь". "Арсенальці" добиралися до Стадіону ім.Лобановского, де о 19.30 мав відбутися матч з ФК "Динамо". Тролейбус № 18, на якому "арсенальці" мали намір доїхати до Майдану Незалежності, був атакований по дорозі - біля ст.м. "Лук'янівська". Спочатку близько 30 неонацистів (імовірно з числа фанатів "Оболоні") розв'язали бійку на тролейбусній зупинці, зупинивши тим самим рух транспорту. Потім з найближчого переходу з'явилися ще 70-80 ультраправих "динамівців", озброєних газовими балонами, металевими трубами і травматичними пістолетами. Нападники знерухомили тролейбус, збивши "роги" з електропроводів, в бійці використовували зброю від каменів, пляшок і урн, до травматичних пістолетів. Побоїще тривало кілька хвилин буквально в центрі міста без будь-якого втручання міліції.


Внаслідок бійки десятки людей отримали гематоми, двоє людей поранені гумовими кулями, а один хлопець потрапив в критичному стані в реанімації - через отримані травми йому довелося видалити нирку. Зараз його стан залишається вкрай важким.

Ймовірною причиною нападу став політичний мотив: фани "Динамо" і "Оболонь" є затятими неонацистами, тоді як фани "Арсеналу" - єдині, хто заявляє про неприйняття расизму на трибунах. Красномовним фактом є розгортання під час самого футбольного матчу "динамівцями" баннера c написом "Death Antifa" (що в перекладі з ламаного англійського означає "Смерть антифашистам") і кельтським хрестом (символ, введений неонацистами як легальної заміни свастиці, уже заборонений в деяких країнах).

«Заперечення расизму з боку вищого керівництва країни є брехливими і покликані зменшити масштаб загрози ультраправого терору в очах людей», - підкреслюють антифашисти.

Фото банера: http://cs303211.userapi.com/v303211286/2c66/ZBZGDM2slWg.jpg

На відео можна побачити, як лежачих на землі неонацисти добивають ногами і металевими стільцями, а міліціонери з
а цим просто спостерігають:

http://vk.com/video_ext.php?oid=94498843&id=163045046&hash=da0eef57af660 ...

www.youtube.com/watch?v=K062QXeXzB4

Антифашистська Дія Україна

 

В даний час АЧК Київ проводить збір коштів на лікування постраждалим від рук нацистів.

<a href="http://www.segodnya.ua/news/14413926.html">Источник</a>