Skip to main content

В Киеві арештували антифашистів за вказівкою ВО "Свобода"

Увечері 29 січня київська міліція затримала лівих активістів біля ст.м. “Арсенальна”, де на той момент проходив мітинг ультраправої партії ВО “Свобода”, присвячений “придушенню Січневого заколоту”. Близько 20 антифашистів мали намір мирно висловити свій протест проти акції праворадикальних сил, але були одразу заарештовані на вихді з метро. Керівники ВО “Свобода”, за вказівкою яких були заарештовані молоді, звинувачують антифашистів у тому, що вони намагалися зірвати “траурну акцію патріотичних сил”, хоча це не відповідає дійсності:

1) 20 антифашистів не могли зірвати захід ультраправих, у якому брали участь близько тисячі осіб. Їх метою було мирно висвловити свою позицію, зокрема, шляхом скандувань гасел. При собі вони не мали піротехніки.

2) Захід не був траурним, оскільки головною метою було відзначити річницю придушення виступу робітників - саме тому акція відбувалась не біля меморіалу пам’яті Героїв Крут, а під стінами заводу “Арсенал”. Затримані антифашисти в жодному разі не мали наміру виступити проти вшанування Героїв Крут, їх мета - висловити незгоду зі “святкуванням” убивства повсталих робітників.

3) ВО “Свобода” не є мирною “патріотичною” силою - це звичайна ультраправа структура, що “кришує” вуличних неонацистів та під проводом якої проходять концерти радикальних гуртів (внизу ліворуч один із символів, що використовується партією).

Наразі київським антифашистам загрожує притягнення до адміністративної відповідальності за надуманим приводом. Незгодним підписувати сфабриковані протоколи загрожують побиттям.

Українські ліві активісти оцінюють затримання, як виконання владою вказівок неонацистів.

Подробиці: 8-063-195-41-94

Контакт затриманих: 8-093-989-90-87

Печерське РУВС: 280-70-42, 280-61-18

Джерело: “Хроніка самозахисту”